Pełna lista zadań

Powiat gorlicki w świetnej kondycji

W ramach zadania przez okres 7 miesięcy zorganizowane zostaną bezpłatne zajęcia sportowe m.in. aerobic, joga, aikido i zumba. Każdy chętny mieszkaniec będzie miał okazję skorzystać z tych ćwiczeń.
Zajęcia sportowe będą skierowane do mieszkańców powiatu gorlickiego, w skłąd któego wchodzą gminy: Bobowa, Łużna, Gorlice, Uście Gorlickie, Moszczenica, Biecz, Lipinki, Ropa, Sękowa.
W zajęciach będą mogli uczestniczyć zarówno dzieci, młodzież, dorośli jak i osoby starsze, gdyż w każdym wieku można zadbać o kondycję fizyczną. Ćwiczenia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Realizacja zadania przyczyni się do rozwoju Województwa w zakresie promocji i ochrony zdrowia. Udział w dedykowanych zajęciach przyniesie mieszańcom lepsze samopoczucie, bardziej atrakcyjny wygląd, sprawniejsze i zdrowsze ciało, zwiększoną odporność, lepszą wydolność układu sercowo-naczyniowego. Regularne uprawianie sportu daje wiele korzyści. W społeczeństwie jednak coraz mniej osób uprawia sport, co potęguje problemy ze zdrowiem. Wynika to nie tyle z braku chęci, co z braku zorganizowanych zajęć, gdzie mieszkańcy mogliby uprawiać sport, ćwicząc wspólnie i motywując się wzajemnie. Ważne są również kwestie finansowe – mieszkańców nie stać na zakup karnetów w klubie fitness, dlatego tak ważne jest zorganizowanie dla mieszkańców bezpłatnych zajęć.
Projekt „Powiat gorlickiw świetnej kondycji”, wyjdzie naprzeciw powyższym problemom, a jego głównym celem będzie profilaktyka zdrowotna poprzez sport, prowadzona w warunkach wspólnych ćwiczeń, które z pewnością są dobrą motywacją i przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców.

KOD ZADANIA

SAD17

RODZAJ ZADANIA

Zadanie małe

ZASIĘG ZADANIA

p. gorlicki

CHARAKTER ZADANIA

Sportowy

KOSZT ZADANIA

99 360,00 zł

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA TO ZADANIE JEŚLI JESTEŚ MIESZKAŃCEM SUBREGIONU:

Subregion Sądecki (miasto Nowy Sącz, powiat: nowosądecki, gorlicki, limanowski)